• Telefon: +90 533 068 56 54
  • Email : akustik@defneyapi.com
  • Çalışma Saatleri: 08:00-18:00

Akustik Mimarlık

Dünya nüfusunun yarısından fazlası günümüzde yoğun kentsel alanlarda yaşamakta. Buna bağlı olarak da rahatsızlık derecesinde gürültülü evler, otel odaları, restoranlar, sinemalar, iş yerleri gibi alanlar ortaya çıkmaktadır. Yeri geldiğinde kendi kişisel yaşam alanımızda kendimizi bile duyamaz hale gelebiliyoruz. Dünyamız ne kadar gürültülü olursa, duymak istediğimiz sesleri o kadar az duyabiliyoruz. Yaşam kalitemiz düşüyor, gürültü kirliliği yüzünden duyma sorunlarından psikolojik hastalıklara kadar irili ufaklı çeşitli sorunlar yaşanabiliyor. Peki daha iyi bir yaşam için çözümümüz nedir?

Gürültü problemimizin imdadına günümüzde akustik mimarlık yetişmekte. Akustik mimarlık, bir binada iyi bir ses kalitesi yakalamak, daha iyi bir ses yalıtımı seviyesine ulaşmak için çalışan, adeta bir bilim dalıdır. Bir yaşam alanı içerisindeki gürültü kirliliği seviyesinin belirlenmesinde en büyük rolü akustik mimarlık oynar. Akustik mimarlık yaşam için vazgeçilmez bir mimarlık dalıdır. Çünkü hayatımızın her alanı adeta bir akustik proje olabilir.

Akustik Mimarlık, Mimari Akustik ve Akustik Mimarlık Teklifi almak için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Akustik, hastanelerden eğitim binalarına, spor merkezlerinden yaşam alanlarına, müzik kayıt stüdyolarından konser alanlarına kadar tüm bina tiplerinde kilit bir unsurdur. Ve her bina türü de kendi özel akustik tasarım ihtiyaçlarını duyar. Hiçbir mimari akustik proje bir diğerine benzemez. Her projenin kendi hacim akustiği, materyal ihtiyacı, yerleşim şekli, artıları ve eksileri, sorunları ve çözümleri vardır. Ses dağılımı, sesin kuvveti, sesin seviyesi, odanın mimarisi, odanın materyalleri, odanın eko yapmaya ne kadar müsait olduğu gibi bilgiler akustik mimarın hesaplarında her gün dikkate aldığı bilgilerden sadece bir kaçıdır. Kısacası akustik mimarlık, mimarlık sektörünün en üst tabakası, en zor kolu ve sadece en deneyimli mimarların başarıya ulaşabildiği bir yoldur.

Akustik mimarlıkta proje çalışmaları ideal olarak inşaatın yapımıyla birlikte paralel olarak ilerlemelidir. En başarılı sonuçlar için daha yaşam alanınızın inşasının başlangıcında akustik mimarlara danışmalı, onları projenize dahil etmelisiniz. Binanızda ne kadar efektif akustik sonuçları istiyorsanız akustik mimarlık danışmanlığınızı o kadar erken almalısınız. Tabi ki de bu düşünce en mükemmel sonuçları almak için geçerlidir. Başarılı bir akustik mimarlık projesi yaşanılamayacak derece gürültü kirliliğine maruz kalan bir binayı sadece ufak bir iki değişiklik ile tanınmayacak hale getirebilir. Uzun hesaplamalar sonucu yerleştirilecek birkaç akustik panel, takılacak bir akustik kapı, döşenecek sadece üç dört metre kare taş yünü, akustik açıdan en kötü durumdaki binayı bile bir şahesere dönüştürebilir.

Defne Akustikte ise konu akustik mimarlık oldu mu bir amaca hizmet eden, yüksek kaliteli tasarımlar üreterek sanat ve teknoloji arasındaki sınırı kaldırıyoruz. 40 yılı aşkın hizmet deneyimimizi, tasarım becerilerimizi, teknik bilgimiz ve uzmanlığımızı birleştirerek evinizden işyerinize, sinema salonunuzdan toplantı odalarınıza kadar bütün yaşam alanlarınızda ki sorunlarınıza, görsel olarak göze çarpıcı akustik çözümler üretiyoruz. Mimari akustik yaklaşımlarımızı her daim basit ama etkili tutuyoruz. Her akustik proje boyunca imzamız olan zarif estetikliği işimize yansıtıyoruz.

İster bir tiyatro salonu olsun isterse devlet adamlarının birleşeceği bir toplantı salonu her daim Defne Akustik olarak kaliteli ve etkileyici cümlelerini haritamız yapıyoruz. Çözümlerimizi sunarken doğa ile barışık kalmayı da ihmal etmiyoruz. Her seçeneğimizde doğal ürünleri tercih ederek gezegenimizi korumayı ihmal etmiyoruz. Bizlere teslime edilen akustik projede de ses kirliliği sorunlarını çoğunlukla geri dönüştürülmüş ve sürdürülebilir malzemeler ile çözme yoluna gidiyoruz. Böylece çalıştığımız projelerimizde hem doğayı korumuş olup hem de kullandığımız doğal parçalar ile doğayı yaşam alanlarınıza getiriyoruz.

Defne Akustik olarak alanımızda sahada geçen uzun yıllarımız tarafından desteklenen ileri derece teknikleri kullanarak akustik mimarlık projelerimize yaklaşıyoruz. Projelerimizde doğayı koruduğumuz gibi teknolojiden de yararlanmamız gerektiğini biliyoruz. Mükemmel bir akustik ortam yaratmak için gerekli olan teknolojik atılımları sürekli olarak takip edip, yararlanmamız gerektiğini unutmuyoruz. İşlerimizde mükemmelliği yakalamak için her zaman en deneyimliler ile en teknolojik imkanlarla çalışıyoruz. Uzun lafın kısası olarak Türkiye’de akustik denilince parmakla gösterilen birkaç markadan biri olmanın anlamını biliyoruz. Dünyanın dört bir köşesinde devasa projeler yapmış, onlarca farklı ülkenin devlet binalarında akustik çalışmalar yürütmüş ve bugün en çok tercih edilen ülkemizin pek çok yaşam alanının akustiğini üstlenmiş firma olarak omzumuzdaki yükün farkındayız.