• Telefon: +90 533 068 56 54
  • Email : akustik@defneyapi.com
  • Çalışma Saatleri: 08:00-18:00

Akustik Panel

Kanallı Akustik Panel

Latalı Akustik Panel

Oluklu Akustik Panel

Delikli Perfore Akustik Panel

Sandviç Akustik Panel

Detay Çözümleri

GenelÖzelliklerKaplamalar
Kanallı Akustik Panel Performans

– Kanallı Akustik Panel ön yüzü kanallı arka yüzü ise delikli olacak şekilde oluşur.

- Akustik özelliğine göre kanal ve delik özellikleri farklılık gösterebilir.

- Akustik özelliğine göre arka tarafı 0.25mm akustik keçe ile kaplanır.

Kanallı Akustik Panel Boyutları

Kanallı Akustik Panel projeye bağlı olarak istenilen ölçülerde ebatlanabilir.
Kanallı Akustik Panel ürünlerinde sırasıyla; Gürültü Azaltma Katsayısı (NRC) 80-.85 , 50-.70 ve 60-.80 e kadar çıkabilmektedir.

Doğal Kaplama, Yapay Kaplama, Laminant

Abanoz
Akçaağaç
Beyaz Meşe
Buharlı Plaj
Ceviz
Çınar
Huş
Kestane
Kireçli Meşe
Kırmızı Meşe
Kül
Vişne
Zebrano
GenelÖzelliklerKaplamalar
Latalı Akustik Ahşap Panel Çelik Dübel Stili

Latalı Akustik Ahşap Panel Çapraz Ahşap Stili
Latalı Akustik Ahşap Panel Boyutlar

Latalı sistemlerde uzunluk, genişlik, kalınlık gibi ölçüler şartnamemize uygun şekilde üretilmektedir. Ancak isteğe göre ürünün şekillendirilmesi veya genel sistemin kıvrılması gibi özel işlemler de gerçekleştirmekteyiz.

Panellerimiz projeye uygun olacak şekilde özel ebetlarda üretilmektedir.

Latalı Akustik Ahşap Panel Akustik Performans

Akustik performansına bağlı olarak latalar arası açıklık farklılık gösterir.

Latalı Akustik Ahşap Panel Zemin Destek Parçası

Latalı Akustik Ahşap Panel Zemin Destek Parçası

Doğal Kaplama, Yapay Kaplama, Laminant

Abanoz
Akçaağaç
Beyaz Meşe
Buharlı Plaj
Ceviz
Çınar
Huş
Kestane
Kireçli Meşe
Kırmızı Meşe
Kül
Vişne
Zebrano
GenelÖzelliklerKaplamalar
Delikli – Perfore Akustik Ahşap Panel Boyutları

Delikli – Perfore Akustik Ahşap Panel Projeye bağlı olarak istenilen ölçülerde ebatlanabilir.

Delikli – Perfore Akustik Ahşap Panel Akustik Performansı

Akustik performansına bağlı olarak delik sayısı farklılık gösterir.

Akustik özelliğine göre arka tarafı 0.25mm akustik keçe ile kaplanır.

P001 NRC:.25 – .30

P002 NRC:.30 – .35

P003 NRC:.45 – .65

P004 NRC:.80

P006 NRC:.65 – .80

P007 NRC:.75 – .80

P009 NRC:.80

P010 NRC:.80

Doğal Kaplama, Yapay Kaplama, Laminant

Abanoz
Akçaağaç
Beyaz Meşe
Buharlı Plaj
Ceviz
Çınar
Huş
Kestane
Kireçli Meşe
Kırmızı Meşe
Kül
Vişne
Zebrano
GenelÖzelliklerKaplamalar
Oluklu Akustik Ahşap Panel Boyutlar

Oluklu Akustik Ahşap Panel projeye bağlı olarak istenilen ölçülerde ebatlanabilir.

Oluklu Akustik Ahşap Panel Akustik Performans

Akustik performansına bağlı olarak delik sayısı farklılık gösterir.

Akustik özelliğine göre arka tarafı 0.25mm akustik keçe ile kaplanır.

S004 NRC:.65 – .75

S001 NRC:.40

S002 NRC:.60 – .75

S005 NRC:.65 – .70

S017 NRC:.40

Doğal Kaplama, Yapay Kaplama, Laminant

Abanoz
Akçaağaç
Beyaz Meşe
Buharlı Plaj
Ceviz
Çınar
Huş
Kestane
Kireçli Meşe
Kırmızı Meşe
Kül
Vişne
Zebrano
GenelÖzelliklerKaplamalar
Latalı Akustik Ahşap Panel Çapraz Ahşap Stili
Sandviç Akustik Ahşap Panel Boyutlar

Sandviç Akustik Ahşap Panel projeye uygun olacak şekilde özel ebetlarda üretilmektedir.

Sandviç Akustik Ahşap Panel Akustik Performans

Sandviç Akustik Ahşap Panel açıklıkları CNC makinesi kesimleri ile oluşturulmuştur. Bir akustik köpük tabakası olarak adlandırabileceğimiz “sandviç”, ahşap türleri içinde rağbet edilen bir üründür.

AC40 NRC:.45 – .75

AC60 NRC:.55 – .70

Doğal Kaplama, Yapay Kaplama, Laminant

Abanoz
Akçaağaç
Beyaz Meşe
Buharlı Plaj
Ceviz
Çınar
Huş
Kestane
Kireçli Meşe
Kırmızı Meşe
Kül
Vişne
Zebrano

Defne Yapı yaklaşık 30 yıldır ahşap sektöründe özel çözümler üretmektedir.

Defne Yapı, duvar ve tavan kaplamaları, kapılar, çerçeveler, dolaplar, yapısal doğrama ve çok daha fazlasını sağlayan çeşitli özelliklere sahiptir. Büyük ya da küçük proje farketmeksizin işimizi kaliteye özen göstererek büyük titizlikle gerçekleştiriyoruz.

Yıllardır Defne Yapı olarak sürdürülebilirlik açısından sürekli önde olmak için uğraşıyor ve sektörde bulunduğumuz yerde çizgimizden ödün vermeden yolumuza devam ediyoruz. Üretimlerimizde kullandığımız ahşap malzemelerimiz; kolay işlenebilen, yenilenebilir ormanlardan yaptığımız üretim nedeniyle, doğal olarak sürdürülebilir bir materyale sahiptir.

Lifli levhadan yapılmış ahşap malzememizdeki başarılı metodumuz; ürünlerimizin büyük çoğunluğunda kullandığımız doğal ahşap kaplamaları kullanmamız neticesindedir.

Bu lifli malzeme, ormancılıktan elde edilen ahşap liflerden sağlanır ve bir nevi kullanılmayacak malzemelerin de etkin bir şekilde kullanılmasına olanak tanımış olur. Çevre konusunda son derece bilinçli hareket ediyor, atık maddelerin çevreye zarar vermemesi için elimizden gelen hassasiyeti gösteriyoruz. Mümkün olan yerlerde uçucu organik bileşikler içermeyen yüzeyler ve düşük formaldehit MDF levhalar kullanıyoruz.

Tüm ürünler isteğinize bağlı olarak yangına dayanıklı malzemeden üretilebilir. Kullandığımız ürünlerin yangın sertifikaları mevcuttur.

Akustik paneller etkili ve verimli bir şekilde sınıflardan spor salonlarına, restoranlardan konser alanlarına, kütüphanelerden fabrikalara kadar irili ufaklı pek çok alanda sesin ve gürültünün engellenmesinde kullanılır. Bu yüksek performanslı, dayanıklı ve çok yönlü paneller konuşmaların duyulabilirliğini arttırmada, dikkat dağıtıcı sesleri azaltmada, hoşa gitmeyen ya da istenmeyen her türlü işitsel sorunu azaltmada ve yüksek sesten oluşabilecek işitme sorunlarının engellenmesi için kullanılır.

Mühendislerimiz tarafından büyük titizlikle hazırlanmış paneller, kullanılacakları her türlü odada istenilen sonuçları verebilmeleri için pek çok çeşitli büyüklükte ve tarzlarda üretilir. Üretilme tarzları ve büyüklüklerinde çeşitliliğe sahip oldukları gibi üretildikleri materyallerde de çeşitliliklere sahiptirler. Defne Akustik’te aradığınız her maddeden yapılmış akustik panelleri bulabilirsiniz. İsteğinize uygun panel bulamamanız durumunda ise her zaman müşterilerimizin istekleri doğrultusunda özel sipariş almakta, her türlü mimariye ve iç dizayna uygun akustik paneller üretmekteyiz. Kurulumu gayet basit olan akustik panel ürünleri saydığımız bu nedenler dolayısıyla ses kontrolü ve ideal akustik ortamı yaratmak için en etkili, ekonomik yöntemlerden biri olmaktadırlar.

Akustik paneller ne kadar görünüşleri itibari ile üretimleri basit, yapımları kolay akustik materyaller arasındaymış gibi görünseler de bu düşünce tamamıyla yanlıştır. Ürünlerimiz ileri derecede mühendislik gerektiren üretimleri kompleks yapılardır. Bunun başlıca sebebiyse akustik panellerin yapısıdır. Akustik panellerin yapısı çerçeveleri, ses emici iç malzemeleri ve dış kaplamaları olmak üzere üç bölümden oluşur. Her bölüm farklı alanlarda uzmanlaşmış mühendisler tarafından tasarlanır ve üretilir. Çerçeve bölümü genellikle dörtgen veya üçgen şeklindedir. Çoğunluk ile tahtadan üretilir. İç malzemeler, titreşimi ve sesi emmesi için özellikle tasarlanmış materyallerden oluşur. Bu materyaller ise çoğu zaman lif türevleri içerisine girer. Pek çok zaman da akustik panellerde gözenekli yüzeyler kullanılır. Gözenekli yüzeyler ise ses dalgaları tarafından kısmen nüfuz edilebildikleri için sesi içlerinde hapsedebilirler. Bu özellik panellerin kullanışını yüksek ölçüde arttırır. Son olarak da akustik panel kumaş ile kaplanır. Kumaşın panellerin akustik özelliklerine pek fazla katkısı yoktur. Genel olarak görevleri akustik panellerin estetik ve zarif görünmesini sağlamaktır.

Panellerin kumaş ile kaplanmaları tabi ki de müşterilerin istekleri üzerine her zaman kullanılacakları alanların estetik özelliklerine uyumlu olacakları şekilde özelleştirilebilir. Müşterilerimiz Defne Akustik olarak envanterimizde olan sayısız kumaş modeli ve motifi arasından seçim yapabilirler, ihtiyaçlarına uygun motifler bulamamaları durumunda ise yetenekli sanatçılarımıza verecekleri tariflerine uygun şekilde özel olarak üretilebilir veya sipariş edilebilir.

Defne akustik olarak özelleştiğimiz alan ise akustik panellerin daha efektif ama üretilmesi daha zor olan yan türü akustik ahşap panel ürünleridir. Ahşap panel ürünleri standart akustik panel ürünleri ile tamamıyla aynı görevi görür. Hatta kullanıldığı ortama göre normal akustik panellerden çok daha etkilidirler. Çalışma prensipleri ise standart akustik panellerle neredeyse aynıdır. İki ürün türü de içerdikleri malzemelerin yapıları sayesinde sesi emme ve hapsetme prensibi üzerinden çalışırlar. Ahşap panellerdeyse panel üç bölümden oluşmaz. Sadece tek bir ahşap parçadan oluşur. Ahşabın lifli yapısından ve ahşabın özel olarak belirlenmiş akustik kesiminden yararlanılarak ses ve titreşimi emme işlevi yerine getirilir. Ahşap akustik panel ürünlerinin en önemli özelliği olan kesim şekli ise pek çok çeşitli şekilde olabilir. Delikliden olukluya, latalıdan kanallıya pek çok seçeneğiniz bulunmaktadır.

Üstünde özelleştiğimiz ürünün standart ürünlere göre üstünlüğü de ahşap olmasından gelmektedir. Standart panellerle akustik duvar kaplama yapmanız durumunda panellerinizin ne kadar özel üretilmiş olurlarsa olsunlar kullandığınız odaya uymama, göze batma ihtimali vardır. Ama ahşap duvar kaplama seçeneğini tercih etmeniz durumunda ise ahşabın doğallığı sizin yardımınıza yetişir. Ahşap materyalinin insan bilincindeki doğallığı, tanınmışlığı akustik kaplama işinizin göze batmasını engeller. Buna ek olarak da tek parça ahşap paneller standart akustik panellerin aksine akustik tavan kaplama projelerinizde de doğal olarak kullanılabilir. Doğal lifli yapılarıysa duvarlarınızda akustik izolasyon etkisi yaratılmasını sağlar. Böylece sadece bir akustik malzeme satın almakla kalmamış olup ayrıca akustik izolasyon yaptırmış olursunuz.

Ahşap panellerin son ama belki de en büyük özelliği ise fiyatlarıdır. Standart akustik panel fiyatları göze alındığında ahşap akustik paneller sağladıkları özellikler sayesinde çok daha karlı bir materyal olmaktadır. Tek parça ahşaptan oluşmaları ahşap duvar kaplama panelleri fiyatlarının standart akustik panel fiyatları karşısında çok daha uygun bir fiyata üretilebilmelerini sağlar. Bu durum akustik duvar paneli projelerinizi çok daha düşük maliyetler ile tamamlamanıza imkan sunar.