• Telefon: +90 533 068 56 54
  • Email : akustik@defneyapi.com
  • Çalışma Saatleri: 08:00-18:00

Akustik Sünger

Akustik sünger günümüzde ses yalıtımı denilince ilk akla gelen üründür. Halk arasında ses geçirmez sünger, ses emici sünger, izolasyon süngeri, ses süngeri adları ile de bilinir. Polyester veya polyester ailesindeki materyaller ile üretilir. Çeşitli renklerde, kalınlıklarda, ve ses önleyici seviyelerde bulunabilir. Akustik piramit sünger, akustik yumurta sünger, akustik labirent sünger, bariyerli sünger, yanmaz sünger, kare ızgara sünger gibi çeşitli türleri bulunur. Kullanışlarıysa da bir hayli kolaydır. Yapışkanlı akustik sünger ürünleri sadece birkaç kısa dakika içerisinde istediğiniz her türlü alana yerleştirlilebilir. Kaliteli bir akustik sünger duvarlarda akustik izolasyon süngeri olarak, tavanda ses izolasyon süngeri olarak, köşelerde ise bass trap sünger olarak rahatça kullanılabilir. Kullanıldığı projelerse fabrikalardan ses kayıt stüdyolarına, camilerden sınıflara, tiyatro salonlarından konferans salonlarına kadar değişiklik gösterilir.

Tabi ki de akustik izolasyonun vazgeçilmez parçalarından biri olan akustik süngerler Defne Akustik’te bizlerinde vazgeçilmezi. 40 yılı aşkın deneyimimiz boyunca her zaman kullandığımız ürünler listesinde en başta olan bir materyal. Birçok özelliği ve bizlere sunduğu seçenekleriyle akustik süngerler izolasyon projelerimizde en çok tercih ettiğimiz izolasyon materyallerinden birisi. Peki Defne Akustik olarak akustik süngerleri tercih etmemize sebep olan o nedenler nedir?

Absorbe Özelliği ile Ses Yalıtımı

Fiziki yapıları nedeniyle ses dalgalarının hareketini tamamen engellemek neredeyse imkansız bir iştir. Akustik ses süngeri ise ses yalıtımına başka bir pencereden bakarak ses yalıtımı yapmak için sesi durdurmak yerine absorbe etmeyi tercih eder. Sesin içlerinden geçmesine izin verip özel üretilmiş şekilleri arasında sesin dolaşmasına ve zamanla sesin kaybolmasını sağlarlar. Bir anlamda sesi kendi içlerinde absorbe etmiş olurlar. Böylece içeriden gelen sesin dışarıyı rahatsız etmesine veya dışarıdan gelen sesin odanın içerisindekileri etkilemesine izin vermezler. Bu basit ama etkili ses absorbe tekniği böylece akustik süngerlerin projelerimizde her zaman kullanılmasına neden olur.

Ses Kalitesini Arttırmak

Akustik süngerler farklı tür odalarda farklı görevlerde kullanılmak için çeşitli şekillerde üretilir. Bu görevin en başındaysa ses kalitesini arttırmak vardır. Akustik süngerler sadece ses yalıtımı yapmakla kalmaz, sesi absorbe ederek kullanıldıkları odanın içerisinde eko yapmasını önler. Bu sayede oda içerisindeki üretilen sesin temizli yani sesin kalitesi artmış olur. Akustik süngerler, yalıtım süngeri olmaktan çıkarak bir anda çok daha kaliteli ses kayıtları almanızı sağlayan, sesin daha en arka sıralardan rahatça duyulmasını sağlayan, kalabalık toplantılarınızda ses karışıklığını önleyen, kongrelerinizde konuşmacının rahat bir şekilde konuşmasını sağlayan ses kalitesi arttıran süngere dönüşür.

Oda İçerisinde Estetikliği Arttırmak

Pek çok insan akustik süngerlerin sadece ses yalıtımı için, yalnızca iş yerleri ve müzik stüdyoları gibi ortamlarda mahremiyet, konsantrasyon sağlanması gibi sebeplerle kullanıldığını düşünür. Bu düşünce günümüzde tamamıyla yanlıştır. Artık akustik süngerler piramit sünger, yumurta sünger, labirent sünger, bariyerli sünger, kare ızgara sünger gibi çeşitli desenler ile üretiliyor, bu üretilen desenler ise aklınıza gelebilecek bütün renklerde bulunabiliyor.

Bu durum ise akustik süngerlerin sadece ses izolasyonu ve ses kalitesini arttırma sebepleriyle kullanılmasının yanı sıra oda içerisinde iç dizaynda kullanılmasına yol açmıştır. Günümüzde pek çok insan hem odalarının akustik özelliklerini geliştirdikleri hem de odalarının estetikliğini arttırdığı için renkli akustik sünger ürünlerini tercih etmekte. Renk renk, boy boy, şekil şekil akustik süngerler günümüzde adeta birer sanat eseri gibi duvarları süslemektedir.

Her türlü projede olduğu gibi akustik izolasyon projelerinde de bütçe inkar edilemez bir şekilde büyük önem taşır. Defne akustik olarak bu sebepten dolayı bütün projelerimizde fiyatlarımızı her keseye uygun olacak şekilde belirlemeye çalışıyoruz. Akustik süngerler ise kolay üretimleri, ham maddelerinin bol bulunması, çok satılmaları, tek seferde hızlıca yüksek miktarlarda üretilmeleri gibi sebeplerle piyasadaki pek çok izolasyon materyaline kıyasla çok cep dostu fiyatlara sahiptir. Akustik sünger fiyat konusunda uygunluğu sayesinde de bizlerin her zaman müşterilerimize çok daha uygun fiyatlar sunmasına yardımcı oluyor. Ses yalıtım süngeri fiyat araştırmalarımız her daim bizlere akustik süngerlerin en uygun fiyatlı süngerler olduğunu söylüyor. İşte bu ve buna benzer daha saymadığımız çeşitli sebepler nedeniyle akustik süngerler günümüzde akustik sektörünün ve Defne Akustik’in en çok tercih ettiği ürünlerden biridir.